Obec Háj
ObecHáj

Mení sa režim cestovných poriadkov

Autobusy Karosa

S platnosťou od piatku 30. októbra bude prímestská autobusová doprava v Žilinskom kraji prevádzkovaná v obmedzenom režime. „Vo veľmi podobnom režime sme išli už počas prvej vlny pandémie. Prázdninový režim bude doplnený o autobusové spoje tak, aby bolo zabezpečené dochádzanie zamestnancov do práce a žiakov aj zamestnancov do materských a základných škôl“, uviedla županka Erika Jurinová. Čítajte ďalej...

Cestovné poriadky: www.cp.sk

Počas najbližších týždňov budú prímestské autobusy v Žilinskom kraji jazdiť v obmedzenom režime. Dôvodom sú mimoriadne prázdniny stanovené ministerstvom školstva ako i platný zákaz vychádzania v rámci „čiastočného lockdown“.

S platnosťou od piatku 30. októbra bude prímestská autobusová doprava v Žilinskom kraji prevádzkovaná v obmedzenom režime. „Vo veľmi podobnom režime sme išli už počas prvej vlny pandémie. Prázdninový režim bude doplnený o autobusové spoje tak, aby bolo zabezpečené dochádzanie zamestnancov do práce a žiakov aj zamestnancov do materských a základných škôl“, uviedla županka Erika Jurinová.

Táto zmena bude platná do  12. decembra 2020, čiže do generálnej zmeny cestovných poriadkov. „V prípade, že by do tohto dátumu došlo k uvoľňovaniu opatrení, tak samozrejme režim prevádzkovania prímestskej autobusovej dopravy prehodnotíme a prispôsobíme sa situácii. Zároveň platí, že počas obmedzeného režimu budeme situáciu sledovať a prehodnocovať a budeme brať do úvahy aj  aktuálne požiadavky cestujúcej verejnosti“, uzavrela županka.

Žilinská župa zároveň ubezpečuje cestujúcich, aby sa v prípade potreby nebáli využívať prímestskú autobusovú dopravu, nakoľko krajské autobusy sú pravidelne dezinfikované a  doteraz v nich nebol nezaznamenaný ani jeden prípad nákazy COVID-19. Vodiči v autobusoch sú chránení dezinfekciou a ochranným rúškom. Žilinská župa darovala svojim zmluvným dopravcom ochranné rúška v celkovom počte osemtisíc kusov, ktoré získala darom od spoločnosti SanaClis, s.r.o.

Zdroj ilustrácie: SAD Žilina

Dátum vloženia: 29. 10. 2020 0:01